تو خونه ی جدیدمون یه اتاق آفتاب گیر خوب داریم که یه تراس قشنگم داره. از وقتی اومدیم تو این خونه دلم میخواست که تو این تراس گلهای خوشگل بذارم و از دیدنش لذت ببرم. خیلی به گلها علاقه دارم اما تو خونه قبلی مون موفق به نگه داری از گل ها نشدم و چندتا گلدونی هم که داشتم همگی خشک شدن. امسال واسه اینکار مصمم تر هستم . خلاصه اینکه از فروردین شروع کردم به خرید انواع گلهایی که نسبتا مقاومند یا برای کسانی که تازه کارن نگهداریشون سخت نیست. یاس و فلفل خوراکی و اطلسی و یه مدل شمعدونی  و یکی دو مدل رونده هم واسه تراس خریدم. خیلی حس خوبی داره صبح که بلند میشم اول یه سر  به گلهام میزنم یه کم ناز و نوازششون میکنم و قربون صدقشون میرم و آب بهشون میدم و بعد هم میرم سراغ کارام. تا یادم نرفته بگم که از فلفل تو گلدون برداشت هم داشتیم و روزی 4-5 تا ازش میچیدیم و سر نهار و شام میخوردیم. خیلی حال میداد و کلی کیف میکردم از برداشت محصول تو تراس!!!! تو این بین گلهایی هم بهم از این طرف و اونطرف هدیه می رسید. وقتی دنبال چیزی هستی بدست میاریش. تا پارسال که تو فکر گلهای گلدونی و نگهداری از اونها نبودم نه به کسی گلدون گل کادو میدادم  و نه کسی برام کادو میاوردش اما امسال سالی پر گل بود...

 

 

لطفا برای دیدن بقیه عکس های گل های مامان افسونی بقیه مطلب رو ببینید: 


اینم گلهایی که تو اتاق آرادی دارم نگه میدارم. آراد هم مثل مامانش علاقه زیادی به گلها داره و هر روز حواسش به اونها هست حتی بهم یادآوری میکنه مه مامان به گلام آب دادی. مخصوصن گلدون گل مرجان رو که خودش از نمایشگاه گل انتخاب کرد و ما براش خریدیم و از اون به بعد این گلدون سفارشی مال آراد شد و هر روز ذوق گلهاشو میکنه و ادای منو در میاره و قربون صدقه شون میره.

 

 

 

 

 

 

 

اینهم گلدون پتوس بی آزار و خوشگل من که بدون هیچ توقعی خوشگل مونده و کلی هم ازش قلمه گرفتم و واسه دوستام بردم.

 

این گلدون گل حنای ناز و زیبا رو هم جاری سانزمون نسترن گل واسم آورده که خودشم خیلی گله ... وقتی این گل رو دیدم انقدر خوش رنگ و لعاب بود که فکر کردم طبیعی نیست. کلی کیفش رو کردم چون خیلی انرژی مثبت بهم میده دیدن هر روزه اش با اون گلهای خوشگل و نازش... اما از اون گلهاییه که کاملا به توجه و مراقبت نیازه داره..

اینهم فلفل سبز تو گلدون که کلی هم فلفل داده...